728 x 90

Zajęcia z technikiem kryminalistyki

Zajęcia z technikiem kryminalistyki

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim współpracując z klasami mundurowymi prowadzi szereg zajęć, które m. in. mają pokazać młodzieży, czym jest służba w formacji mundurowej. Uczniowie o profilu prawno-policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w zajęciach z policyjnym technikiem kryminalistyki.
1 grudnia br. w klasie mundurowej o tajnikach swojej służby opowiadał uczniom st.sierż. Bartłomiej Kubica policjant ogniwa techniki kryminalistycznej ostrowskiej jednostki. „Mundurowi” dowiedzieli się na czym polega praca policyjnego technika kryminalistyki oraz zapoznali się ze sprzętem jaki wykorzystywany jest podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia. Zajęcia praktyczne były poprzedzone krótkim wykładem teoretycznym, podczas którego policjant omówił rodzaje śladów kryminalistycznych oraz sposoby ich zabezpieczania na miejscu zdarzenia.

Uczniowie zobaczyli wyposażenie walizki policyjnych techników oraz dowiedzieli się do czego służą poszczególne elementy jej wyposażenia, a następnie sami mogli przez chwilę wcielić się w rolę policjanta ujawniającego i zabezpieczającego ślady na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim na stałe współpracują ze szkołami, w których realizowany jest program klas mundurowych. Policjanci wspomagają uczniów swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu młodzież nabywa wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także poznaje specyfikę pracy mundurowych. Przyszli policjanci uczestniczą także w akcjach i działaniach profilaktycznych organizowanych przez ostrowską jednostkę.