728 x 90

Ruch to idea

Ruch to idea

Aż 68% zapytanych respondentów badania „Sposoby Polaków na jesienną chandrę” deklaruje, że nie lubi jesieni. Co więcej, 67% przyznaje, że odczuwa jej negatywne skutki w postaci narastającego zmęczenia i gorszego nastroju (42% wskazań) oraz obniżenia sprawności intelektualnej (25% wskazań). Jak Polacy spędzają czas wolny jesienią i jakie są ich metody na poprawę samopoczucia o tej porze roku – sprawdził serwis Prezentmarzeń pytając o opinie 1874 respondentów.

Spośród zapytanych przez serwis Polaków – 34% zadeklarowało, iż czas wolny jesienią spędza aktywnie, na przykład uprawiając sport. Co trzeci z respondentów przyznaje się jednak, iż spoczywa pasywnie na kanapie, a 21% poszukuje nowych form zagospodarowania wolnego czasu próbując niestandardowych rozrywek. Tylko 14% decyduje się na wyjazdy w poszukiwaniu słońca i lepszej pogody, aby naładować akumulatory na jesienno – zimowy okres.

Według deklaracji, 43% zapytanych Polaków nie rezygnuje całkowicie z uprawiania sportu jesienią, ale zamienia go na inne aktywności. Niestety aż 29% przyznaje wprost, iż często rezygnuje z aktywności ruchowej jesienią, a 28% walczy ze swoimi słabościami starając się z różnym skutkami nie porzucając ćwiczeń.

Mimo że z nienajlepszymi efektami walczymy, aby jesienią nie porzucać sportu to ponad 60% zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polaków uważa, iż to aktywność fizyczna i niestandardowe rozrywki są dobrym sposobem na jesienną chandrę. Co trzeci respondent zamierza się o tym przekonać próbując wybranej aktywności.

W walce z jesiennym spadkiem nastroju jesteśmy coraz odważniejsi. Na pytanie o gotowość podjęcia wyzwań związanych z niestandardowym spędzaniem czasu lub spróbowanie sportów ekstremalnych – 41% respondentów twierdzi, że się na to może odważyć. Spośród 1874 zapytanych Polaków, 22% deklaruje, że już o tym myślało. Tylko 12 % zdecydowanie mówi, iż nie jest na to gotowa.

W okresie jesiennym obserwujemy duże zainteresowanie Polaków takimi rozrywkami jak Escape room, lot w tunelu aerodynamicznym czy salony wirtualnej rzeczywistości. Ze względu na coraz gorszą pogodę na zewnątrz, szukamy ciekawych, alternatywnych sposobów na aktywne spędzanie czasu, ale nie chcemy rezygnować z dobrej zabawy. A możliwości jest coraz więcej – parki trampolin, strzelnice, lekcje pole dance. Jesienią wbrew pozorom coraz więcej Polaków rusza się jednak z kanapy i rośnie popyt na niestandardowe i ciekawe atrakcje – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Najczęstszymi motywami, jakimi kierujemy się próbując niestandardowych aktywności i oddając się oryginalnym rozrywkom jest potrzeba upustu swoich emocji (22%), chęć sprawdzenia siebie (19%) oraz poszukiwanie doznań (19%).

Aby skorzystać z ciekawych i nietypowych rozrywek, jesteśmy gotowi nawet do nich dojechać, jak deklaruje ponad 80 % zapytanych Polaków. Najchętniej oddajemy się niestandardowym aktywnościom z partnerem lub partnerką (41% wskazań), z rodziną (26% wskazań) lub z przyjaciółmi (23% wskazań). Tylko 10% respondentów wybiera się na jesienną rozrywkę w pojedynkę.

Ponad połowa zapytanych przez serwis Polaków uważa, że niestandardowe i ciekawe aktywności są dobrym sposobem na jesienną chandrę.

*źródło: Sonda „Sposoby Polaków na jesienna chandrę” została zrealizowane na próbie 1874 respondentów w październiku br. przez serwis Prezentmarzeń