728 x 90

Kolej na kolej z Ostrowa

Kolej na kolej z Ostrowa

W najbliższą niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei, a wraz z nim – nowe trasy obsługiwane przez Koleje Wielkopolskie.
Pociągami tego przewoźnika pasażerowie po raz pierwszy będą mogli dojechać do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Po drodze pociągi będą stawać m.in. w Środzie Wielkopolskiej, Pleszewie czy Kępnie. – Chcemy dotrzeć z informacją do wszystkich mieszkańców, dlatego jutro ruszamy z akcją na stacjach – mówi Krzysztof Ryfa z Kolei Wielkopolskich.
– Uruchamiamy dwa punkty informacyjne na stacji w Jarocinie i Ostrowie Wielkopolskim. Będą one czynne do 10 grudnia włącznie. Będzie można otrzymać rozkład jazdy, dowiedzieć się wszystkiego na temat zasad zakupu biletu. Czekamy też na uwagi czy spostrzeżenia pasażerów – dodaje Krzystof Ryfa.
lanowane czasy przejazdu na trasach z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosiły odpowiednio 60. i 95. minut, ale nie tylko rozkład jazdy będzie przestrzenią do rozmów, do których zachęcamy wszystkich podróżnych w najbliższych dniach w ramach specjalnie dedykowanych mieszkańcom Jarocina i Ostrowa, punktów informacyjnych. Nasi pracownicy chętnie wysłuchają pytań, sugestii mieszkańców, podróżujących bądź zamierzających korzystać z połączeń Kolei Wielkopolskich, przybliżą aktualną ofertę oraz tabor jaki będzie obsługiwał wybrane trasy, opowiedzą o jego zaletach, które wpływają na komfort podróżowania.

Przykładowe ceny biletów dla podróżujących na trasie z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosić odpowiednio :

bilet normalny 15,6 zł (Poznań – Jarocin) i 22 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.),

bilet uczniowski 9,83 zł (Poznań – Jarocin) i 13,86 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.),

bilet studencki 7,64 zł,( Poznań – Jarocin) i 10,78 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.).Najtaniej będą jeździć studenci i uczniowie. Nowe linie będzie obsługiwać 26 pociągów.
Koleje Wielkopolskie sukcesywnie remontują i powiększają swój tabor. Wkrótce na tory powinny wyjechać dwa nowe spalinowe pojazdy szybowe. Przewoźnik czeka też na 10 pociągów typu Elf. Ich dostawa planowana jest w drugiej połowie przyszłego roku.
Nowy rozkład jazdy Kolei Wielkopolskich do pobrania tutaj – Rozkład Jazdy