728 x 90

Jeśli to prawda, to czeka nas trzęsienie ziemi

Jeśli to prawda, to czeka nas trzęsienie ziemi

To może być kopernikański przewrót w samorządach. Takie rozwiązanie to opcja atomowa, ale stanowi naturalny dla Kaczyńskiego proces upartyjniania samorządów i wytrąca broń opozycji tam, gdzie może ona wystawić kandydatów rozpoznawalnych i wyrazistych takich jak Rafał Trzaskowski w Warszawie.

Czytamy w serwisie crowdmedia Otóż, jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Prawo i Sprawiedliwość poważnie rozważa radykalną zmianę sposobu wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów. O tym, kto będzie włodarzem gminy czy miasta miałyby ponownie decydować rady gmin, czy miast a nie wyborcy w wyborach bezpośrednich! Taka zmiana wprowadziłaby niezłe zamieszanie na polskiej scenie politycznej i w sposób zdecydowany zwiększyłaby liczbę przejętych przez PiS gmin czy miast!

 Podczas procedowania zmian, w trybie nocnym , ktoś wrzuci taką poprawkę i zostanie ona przyjęta w trybie natychmiastowym, który bardzo dobrze znamy. Czy będzie ona zgodna z konstytucją? Macie jakiekolwiek wątpliwości? Trybunał Konstytucyjny z pewnością ich nie będzie miał.