728 x 90

Atak paniki

Atak paniki

Jak zwykle, pokaz mowy ciała, modulacji głosu, nienagannej fryzury. Prezydent Beata Klimek o Kolei Dużych Prędkości.
Uporządkujmy. Port lotniczy Baranów, do którego ma kolej prowadzić powstanie (a właściwie ma powstać) w roku 2027. Jak dotąd nie skończono nawet wykupu gruntów. Opóźnienia, nawet wieloletnie są w takich inwestycjach wręcz tradycyjne. Skoro, wieloletnie przytrafiło się Niemcom, to trudno przypuszczać by inaczej było w Polsce.
Pominięcie w przebiegu trasy Ostrowa, to jeszcze nie tragedia, ale powód do zmartwienia na pewno. Skoro przy takiej inwestycji miasto zostawiono na uboczu można się spodziewać, że i przy innych projektach może być podobnie.
Na koniec wypada zadać pytanie. Jak to jest, że centralni planiści aż tak bardzo nie liczą się z miastem tak często nagradzanym różnymi prestiżowymi nagrodami, że za nic mają charyzmat Pani Prezydent? Jak to się stało, że na uboczu pozostawiono miasto, które nawet MSZ chciało sobie wziąć za wzór w swoich działaniach (no tak w każdym razie na jednej sesji podawała nam do wierzenia Beata Klimek). I tu aż mrużyć oczy wypada ze strachu. A może te wszystkie wyróżnienia, te dyplomy, te ministerialne pochwały są po prostu nic nie warte? Może to tylko pic? Nieeee, niemożliwe. Przecież charyzmatyczna i progresywna Prezydent by nam przecież tego nie zrobiła.