728 x 90

Noworoczny ruch na porodówce

Noworoczny ruch na porodówce

Czworo dzieci będzie miało w metryce urodzin datę 1 stycznia 2017. Pierwszego dnia nowego roku na świat w ostrowskim szpitalu przyszły same dziewczynki.

Jak potwierdzają dane statystyczne ostrowski szpital na miejsce porodu wybiera coraz więcej matek. 2016 był rokiem, w którym urodziło się ponad 200 dzieci więcej w porównaniu z 2015. – Jesteśmy liderem jeśli chodzi o porody w byłym województwie kaliskim. Cieszymy się, że u nas rodzą się dzieci z Ostrowa, ale bardzo dużo z ościennych powiatów i także z miasta Kalisza’’ – powiedział Tomasz Gostomczyk, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w ostrowskim szpitalu.

Emocje wywołują zawsze porody w pierwszym dniu nowego roku. W tym roku taką datę przyjścia na świat wybrało czworo dzieci. Wszystkie to dziewczynki, wśród nich m.in. mieszkanka Kalisza.

W dniu 2 stycznia 2017 r. z rąk Starosty Ostrowskiego szczęśliwe mamy otrzymały drobne upominki i serdeczne gratulacje. – ,,Dla każdej matki, dla każdego rodzica szczęśliwe narodziny zdrowego dzieciątka to chyba najlepsze rozpoczęcie nowego roku’’ – mówił Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Równie pracowity był 2 stycznia, bo tego dnia na świat przyszło 9 dzieci i nadal w przewadze rodzących się dzieci były dziewczynki.