728 x 90

Kampania Rowerowy Maj bez Ostrowa

Kampania Rowerowy Maj bez Ostrowa

Opowieść o tym jak to bardzo progresywny jest Ostrów pod dzisiejszymi nędznymi rządami ma coraz więcej dziur. Kolejna to „rowerowy maj” świetna inicjatywa, promująca czyste powietrze i zdrowy styl życia. W planach ostrowskiego samorządu się nie zmieściła, zapewne nie dostarczyła dostatecznie dużo okazji do lansu. Łatwiej – jak zwykle – opowiadać kocopały, fotografować się z Robertem Biedroniem, opowiadać bajki w „Polityce” niż zrobić coś konkretnego.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.