728 x 90

Hala na K1

Hala na K1

Po czasie analiz ekonomicznych, sportowych, ale także społecznych podjęłam decyzję, że hala widowiskowo – sportowa w Ostrowie Wielkopolskim powinna powstać przy ulicy Kusocińskiego – czytamy na facebooku Beaty Klimek – .
– Była to trudna decyzja, ponieważ poza opcją na Kusocińskiego rozważaliśmy także budowę hali przy Wojska Polskiego – mówi Beata Klimek. – Szczegółowo analizowałam argumenty obu koncepcji. Obiekt przy Kusocińskiego, po rozbudowie według wykonanego już projektu, spełniać będzie wymagania licencyjne dla koszykówki oraz piłki ręcznej. Co ważne, inwestycja ta posiada już także pozwolenie na budowę. Również dzięki tej inwestycji powstanie największy kompleks sportowy w mieście (w posiadaniu miasta jest także znajdujący się tam stadion piłkarsko – lekkoatletyczny). W mojej opinii, ze względu na koszty inwestycji oraz czas jej realizacji, budowa przy ulicy Kusocińskiego jest rozwiązaniem optymalnym. Opinie prawne jednoznacznie wskazują jednak, w jaki sposób inwestycja ta może zostać zrealizowana – jedyną możliwością jest wykup obiektów w obecnym stanie i realizacja tej inwestycji przez miasto. Stosowną propozycję w tej sprawie prezydent Beata Klimek złożyła dziś spółce BM Slam.
(za Naszrynek.pl)
Komentuje Andrzej Kornaszewski, przewodniczący klubu PO w Radzie Miejskiej
Z zadowoleniem przyjęliśmy wiadomość o podjęciu decyzji w sprawie budowy hali. Trochę szkoda, ze spóźnioną o dwa lata. Kiedy 2 lata temu KS Stal przedstawił miastu ofertę sprzedaży obiektów przy ul. Kusocińskiego wszyscy usłyszeliśmy, że miastu te obiekty są niepotrzebne. Gdyby wtedy pani prezydent przyjęła wyjątkowo korzystną dla miasta ofertę KS Stal, dziś drużyny ekstraklasy grałyby w rozbudowanej, nowoczesnej hali. No ale to już przeszłość. Dobrze, że wreszcie podjęto decyzję i to decyzję, która nie budzi wątpliwości prawnych. Teraz czekamy na dalsze kroki. Decyzja o kupnie to dopiero początek drogi.