728 x 90

Forma miejskiego, rzeczywistość i propaganda

Forma miejskiego, rzeczywistość i propaganda

Na ostrowskim Stadionie Miejskim trwa właśnie kolejny etap przebudowy. Dzięki pracom o wartości ponad 2 mln 892 tys. zł kolejne trybuny – od sektora gości do przejazdu polewaczek – zostaną gruntownie zmodernizowane. Termin wykonania prac upływa 31 lipca 2019 r. W poprzedniej kadencji modernizacja „Miejskiego” na dobre ruszyła na początku 2017 roku, od tego czasu, krok po kroku, kolejne prace zmieniają obiekt w miejsce, na którym emocjonować się sportowymi zmaganiami można w cywilizowanych warunkach. Czytamy na oficjalnej www urzędu Beaty Klimek

Na zdjęciach nawierzchnia po której owo „krok po kroku” się odbywa.

Na zdjęciach poniżej oglądamy piękny tynk na trybunie głównej, ale szczególnej uwadze polecamy podjazd dla niepełnosprawnych, z dodatkowym progiem i przewyższeniem. Ma to swój głęboki sens, wszak stadion służy uprawianiu sportu, a zbytnia łatwość w przemieszczaniu się na wózku mogłaby u niepełnosprawnych kibiców wywołać wrażenie, że stadion jest dla nich. Podobne wrażenie mogliby też odnieść inni kibice.

Błąd, stadion nie służy ani piłkarzom (no im zwłaszcza, bo o jakości murawy nie da się rozprawiać w obecności dzieci) ani żużlowcom. Stadion ma być w coraz „lepszej formie” ładnie prezentować się na zdjęciach i prawidłowo w rubrykach excela.
Nic więcej potrzebne nie jest.