728 x 90

Zonk! Panie Nycek

Zonk! Panie Nycek

Na Radzie Miejskiej Ostrowa bywa gorąco, ostatnio coraz bardziej. Głośno jest i na pewno będzie za sprawą zapachów jakie unoszą się ze składowiska na Staroprzygodzkiej.
O fetor posądzany jest posadowiony tam Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów. Narracja prezydenckich radnych z klubu o coraz bardziej radosnej nazwie Przyjazne Miasto i Powiat brzmi, że cały zapach to pokłosie rządów z lat 2010-14, kiedy to prezydentem był Jarosław Urbaniak. Złotousty Radny Mateusz Nycek wyciągnął z zakamarków stare uchwały Rady i dowodził z zapałem, że cała myśl o tej wielkiej inwestycji powstała za kadencji Jarosława Urbaniaka.
Zonk!
Panie radny, warto spojrzeć po krzesłach, na których zasiadają pańscy klubowi koledzy. Znajdzie pan tam byłego prezydenta Ostrowa z lat 2006-2010. On opowie panu, kiedy powstała myśl o budowie RZZO w Ostrowie i jaka stała za tym idea. Wszyscy wiedzą kto był i jest owego Zakładu prezesem.
Energię poświęconą na budowanie wielkich triumfów nad gminną opozycją lepiej poświęcić na poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą ulżyć mieszkańcom Zębcowa i okolic. A przypominanie o sprzeciwie ówczesnej radnej Beaty Klimek warto uzupełnić o szczegółowy zapis jej oburzenia na działania władz miasta organizujących wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji infrastruktury. Dzięki tej komisji mamy wokół miasta obwodnicę.
(zdjęcie facebook radnego)