728 x 90

Radna Grochowska, czyli sztuka zdejmowania majtek przez głowę

Radna Grochowska, czyli sztuka zdejmowania majtek przez głowę

Radna Elżbieta Grochowska, to bohaterka (choć słowo to brzmi w tym kontekście co najmniej niezręcznie) pierwszego transferu międzyklubowego w tej kadencji naszej rady.
Radna, jeszcze przed wyborami, podpisała oświadczenie obligujące ją do złożenia mandatu, w przypadku opuszczenia klubu PiS. Tyle fakty. Dalej mamy popis retorycznej, społecznej i paraprawniczej retoryki, która czerwonym wykwitem ujawniła się w postaci oświadczenia radnej. Oświadczenie opublikował portal wlkp24.info.
Lektura oświadczenia to zabawa dla wszystkich. Dla tych, którzy pamiętają komedie Stanisława Barei, dla tych którym bliski było profesor Falandysz „interpretujący” dla Lecha Wałęsy ówczesną małą konstytucję, wreszcie dla tych, którzy cenią dzisiejszą prezydent Ostrowa i jej nader oszczędne gospodarowanie prawdą.
Cóż pisze do swych wyborców radna? Czy wspomina coś o honorze, dotrzymywaniu obietnic, prawdomówności? Skądże, w jej nowym otoczeniu w cenie jest wyłącznie cwaniactwo, a tego w owej elukubracji jest pod dostatkiem.
Zabrakło tylko znakomitego w swej sile argumentu, że przecież klubu PiS w RM jeszcze nie ma nie mogła zatem radna z niego wystąpić – hahaha.
Znajdzie w swym nowym klubie radna odpowiednie dla się towarzystwo, wszak jego połowę stanowią ex-działacze, ewakuowani z PO i PiS. Na pewno będzie im razem bardzo dobrze…