728 x 90

Policja po sylwestrowych szaleństwach

Policja po sylwestrowych szaleństwach

Ponad pięćdziesiąt interwencji publicznych, 2 nietrzeźwych kierujących, 5 kolizji drogowych, to bilans sylwestrowo-noworocznej nocy na terenie powiatu ostrowskiego.

Jak co roku, sylwestrowa noc była bardzo pracowita dla ostrowskich policjantów. W tym szczególnym czasie nad bezpieczeństwem bawiących się na terenie naszego miasta i całego powiatu czuwała zwiększona liczba policjantów.

Policjanci na terenie całego powiatu interweniowali ponad 50 razy, a interwencje, zarówno te w miejscach publicznych jak i domowe dotyczyły głównie nieporozumień pomiędzy uczestnikami zabaw oraz zakłóceń ciszy nocnej czy porządku publicznego.

Na drogach naszego powiatu, odnotowano 5 kolizji drogowych. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących.

Niestety zdarzyły się też osoby, które w znaczący sposób przeceniły swoje możliwości z alkoholem. Te zachowujące się agresywnie, z uwagi na bezpieczeństwo innych osób oraz ich samych, zostały zatrzymane do wytrzeźwienia.

31 grudnia około godziny 17:40 oficer dyżurny ostrowskiej jednostki Policji przyjął interwencję, podczas której na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, informując o mężczyźnie, który oddalił się z miejsca zamieszkania z myślami samobójczymi. Ponieważ dużą rolę zaczął odgrywać czas, policjanci natychmiast ustalili dane mężczyzny. Dyżurny ustalił miejsce w którym mógł przebywać mężczyzna i bezzwłocznie skierował tam policjantów. Mundurowi zastali 46-latka, który był roztrzęsiony i nie potrafił wytłumaczyć powodu swojego zachowania. Mężczyźnie zapewniono opiekę lekarską.

31 grudnia około godziny 19:30 policjanci otrzymali informację o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do mieszkania jednego z bloków w Ostrowie Wielkopolskim. W noc sylwestrową policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie Raszkowa.

(źródło KPP Ostrów Wlkp)