728 x 90

Odważny projekt na początek kampanii

Odważny projekt na początek kampanii

Mocnym uderzeniem zaczął Damian Grzeszczyk, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Ostrowa. Parking podziemny pod płytą Rynku, uspokojenie ruchu i rewitalizacja śródmieścia.

Wiemy jak tę zmianę wprowadzić, uważamy że Ostrów potrzebuje takiej inwestycji, a centrum miasta kompleksowego myślenia a nie zaklęć – mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Podziemny parking może znaleźć się tylko pod płytą rynku, inne lokalizacje są wykluczone. Ze względów własnościowych czy archeologicznych.

Warto wspomnieć, że podziemny parking, choć niewątpliwie budzi społeczne emocje, to tylko element myślenia o mieście. To szansa na prawdziwą rewitalizację rynku i całego zamierającego centrum miasta. Nikną sklepy, punkty usługowe czy apteki (ta „Pod aniołem” to widomy znak że z miastem dzieje się coś złego). Zdaniem Damiana Grzeszczyka zmiana myślenia o parkowaniu to także wstęp do dyskusji o roli komunikacji zbiorowej. Często jest tak, że drogie autobusy wożą powietrze, bo rozkład jazdy MZK nie jest dostosowany do potrzeb mieszkańców.

Damian Grzeszczyk jest pierwszym kandydatem, który zaprezentował kompleksowy projekt dla ostrowskiego śródmieścia. Zapowiada kolejne, dla innych dzielnic a także obszarów miejskiej polityki.