728 x 90

Milena Kowalska na czele Młodych Demokratów

Milena Kowalska na czele Młodych Demokratów

Milena Kowalska, ostrowska radna Platformy Obywatelskiej została Przewodniczącą Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Wybory ze swoim konkurentem Piotrem Kołomyckim wygrała stosunkiem głosów delegatów 55 do 19. W prawie 25-letniej historii Stowarzyszenia po raz szefem została kobieta.

Milena Kowalska od dwóch lat pełniła funkcję Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia oraz przewodniczącej dolnośląskich struktur. Swój czas na co dzień dzieli między rodzinny Ostrów Wielkopolski, gdzie od 2014 Radną Rady Miejskiej i Przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów oraz Wrocław, gdzie jest doktorantką na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego.
Swoją drugą kadencję na stanowisku Przewodniczącego młodzieżówki Platformy Obywatelskiej zakończył Konrad Zaradny.
W swoim przemówieniu Kowalska podkreślała, że liczy na dobrą i partnerską współpracę z Platformą Obywatelską. „Czuję ciężar odpowiedzialności, która na mnie spoczywa, moja kadencja przypada bowiem na cały najbliższy maraton wyborczy: wybory samorządowe, europejskie, parlamentarne oraz prezydenckie”. Kowalska wielokrotnie występowała jako mówca na wrocławskich manifestacjach w obronie demokracji. „ Naszym zadaniem jako organizacji jest dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi z przekazem budującym ich świadomość o instytucjach państwa praworządnego. Będziemy walczyć i nigdy się nie poddamy”. Kowalska zapowiada, też że w swój tygodniowy grafik wpisze Warszawę oraz czas na podróżowanie po regionach. Zamierza też pracować nad nową ofertą programową dla młodych.
„Fajnie jak dziewczyny podejmują rękawicę zwłaszcza w polityce. Wielkie gratulacje dla Mileny Kowalskiej od dziś Przewodniczącej Młodych Demokratów. Przed tobą dużo pracy i jeszcze więcej satysfakcji. Do dzieła!” – powiedziała Marta Golbik, posłanka PO, która wspólnie z posłanką Joanną Augustynowską przyjechały do Ostrowa kibicować Kowalskiej.
Gratulacje dla nowej przewodniczącej złożyli, też inni parlamentarzyści i samorządowcy Platformy Obywatelskiej, w tym senator Jarosław Duda, szef struktur partii w województwie dolnośląskim.