728 x 90

Mieszaj, mieszaj – ćwiczenie logiczno-czytelnicze

Mieszaj, mieszaj – ćwiczenie logiczno-czytelnicze

Poniżej znajdą Państwo tekst. Ma to być informacja (w założeniu). Prosimy o uważną lekturę, choć uprzedzamy, łatwo nie będzie.

Ostrów Wielkopolski znalazł się w gronie laureatów międzynarodowego konkursu „Innowacje w Polityce”. Na konkurs wypłynęły 402 projekty z całej Europy. Ostrowski projekt dot. budowy mieszkań dla seniorów przy ul. Wiosny Ludów znalazł się w ścisłym finale. Wręczenie nagród odbyło się 4 grudnia 2019 r. podczas uroczystej gali w Berlinie.

Nagrody przyznaje Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą w Wiedniu. Nagrody przyznawane są od 2017 r. w ośmiu kategoriach. W tegorocznej edycji wyłoniono 80 finalistów z 24 europejskich krajów. Prace oceniało międzynarodowe jury złożone z ponad 1000 internautów z całej Europy.

Ostrowski projekt dot. budowy mieszkań dla seniorów przy ul. Wiosny Ludów nominację uzyskał w kategorii „Jakość Życia”. Projekt został doceniony przede wszystkim za nowatorskie podejście do polityki senioralnej. Mieszkania dla Seniorów mieszczą się w samym centrum Ostrowa, a tym samym powalają osobom 60 + być jak najdłużej aktywnymi w życiu społecznym miasta.

– Mieszkania powstały w odpowiedzi na problemy, z jakimi na co dzień borykają się seniorzy. Władze miasta dostrzegły fakt, że seniorzy są często „więźniami” czwartego piętra – mieszkają w budynkach bez windy, mają do pokonania schody. Jestem niezwykle wzruszona i dumna, że Ostrów Wielkopolski został wyróżniony w tak prestiżowym konkursie. Tym bardziej, że Ostrów Wielkopolski, jako jedyne ze średnich miast w Polsce, doszło do wielkiego finału konkursu, w towarzystwie takich polskich metropolii jak m.in. Wrocław, Lublin, Gdańsk – mówi Beata Klimek Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nagrody za innowacyjność w polityce są przyznawane za działania na polu samorządowym, które poprawiają życie wszystkich Europejczyków. Nagrody wyróżniają innowacyjną pracę włodarzy miast i regionów oraz polityków na innych szczeblach, pokazując ją jako przykład najlepszych praktyk dla innych Europejczyków.

– Nagradzamy i wspieramy polityków w Europie, którzy mają odwagę przełamywać bariery. Chcemy wzmacniać demokrację i polityków, którzy o nią dbają i są dla innych inspiracją – mówi Edward Strasser założyciel i dyrektor generalny The Innovation in Politics Institute*.

– W tym roku mamy rekordową liczbę projektów w finale – mówi Julia Kozak reprezentująca Instytut Innowacji w Polityce w Polsce – Cieszę się że coraz więcej polskich regionów i miejscowości dostrzega wartość tej inicjatywy i dzięki niej staje się przykładem dla innych. [ *cytaty za „Rzeczpospolita” z dn. 14 listopada br.]

To już drugie wyróżnienie w tym konkursie dla Prezydent Miasta Beaty Klimek. W 2017 roku do ścisłego finału został zakwalifikowany projekt dotyczący projektów miejskich (m.in. Ostrowska Karta Seniora, Ostrowska Karta Rodziny).

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Niemiec i Prezydenta Austrii. Tegoroczna edycja poświęcona była pamięci śp. Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska.

A teraz prosimy o odpowiedź. Jaka nagroda? Kto ją dostał? Miasto czy Beata Klimek, za co owa nagroda, czy finalista to laureat? Odpowiedzi prosimy nie nadsyłać pod żadnym pozorem na żaden adres. Ale przemyśleć całość warto, choćby po to by wiedzieć dlaczego płacimy za takie wycieczki.
ps. pytanie dodatkowe. Na licznych zdjęciach widać rozmawiającą prezydent, ponieważ towarzystwo jest międzynarodowe zasadnym będzie pytanie w jakim języku odbywała się konwersacja.
Uprzedzając pytanie o zdjęcie informujemy, że ma ono tyleż wspólnego z tekstem co podawany na oficjalnej stronie urzędu komunikat z rzetelną informacją.