728 x 90

A niechaj was nie biorą cackiem jako dzieci…

A niechaj was nie biorą cackiem jako dzieci…

…takie obietnice wiedzcie, że są śmieci.
Tym elekcyjnym wierszykiem sprzed stuleci podsumować można dzisiejszą konferencję naszych orłów i pereł samorządu.
Cztery lata po uchwale o likwidacji Holdikomu, trzy po jej spektakularnym uchyleniu przez „przyjazną” większość w Radzie Ostrowa, grupa trzymająca władzę w mieście znienacka policzyła, że likwidacja wyżej wymienionego (teraz pod nazwą CRK) przyniesie wielkie oszczędności. „To dwa i pół miliona rocznie” – ekscytowali się Beata Klimek i jej wicekostka.
Policzmy zatem – gdyby poważnie brać słowa Perły Samorządu i jej przybocznego, Ostrów stracił przez ostatnie lata 10 milionów złotych. Prosty rachunek, rok po roku można było oszczędzić 2,5 mln PLN. No nie oszczędzono.
Teraz na poważnie. Wygląda na to, że ekonomia zupełnie jest niewrażliwą na różne mniej i więcej prestiżowe tytuły, wyróżnienia i dyplomy. Kiedyś przychodzi zapłacić rachunek za brawurowe zadłużanie miasta, za megalomańskie inwestycje za opowiadanie kocopałów o zielonej energii, samowystarczalności energetycznej miasta itp. itd.
Guru inwestorów mawiał, że odpływ pokazuje kto pływał bez majtek, cóż oto nasza władza wychodzi z płytkiej wody bez gaci zupełnie