728 x 90

Przełom w układzie drogowym 😉

Przełom w układzie drogowym ;)

Czasem aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza dla naszego miasta, prezydent naszego klubu Tęcza Zorza.
W poniedziałek po długim weekendzie niebaczna na ogólne zmęczenie prezydentessa zarządziła otwarcie przełomowego odcinka 500 metrów drogi wydatnie skracającego drogę z Galerii na Cmentarz przy Limanowskiego.
Pół kilometra drogi stało się kanwą długiego wypracowania na oficjalnej stronie naszego urzędu. Kto czytał Szwejka uśmiechnie się na określenie bałwanienie do kwadratu.
Oto wypowiedź prezydent dużego WIELKOPOLSKIEGO miasta z ambicjami wygłoszona z okazji otwarcie pół kilometra drogi:

To, co chcieliśmy osiągnąć dzięki tej inwestycji, to, po pierwsze, zwiększenie bezpieczeństwa kierowców. Ze względu na fakt, że w pobliżu znajduje się galeria handlowa, cmentarz, szpital, a także ośrodek Piaski Szczygliczka w tym rejonie codziennie przemieszczają się tysiące samochodów. Dzięki tej inwestycji odciążymy lokalną sieć drogową i zwiększymy komfort mieszkańców podczas dojazdów do pracy, do szkół, przedszkoli, do instytucji i obiektów handlowych Dzisiaj dzięki determinacji, konsekwencji, ale także dobrej współpracy finalizujemy pierwszy odcinek ramy północnej pozyskując na ten cel dodatkowe fundusze. Rama północna Ostrowa Wielkopolskiego staje się faktem! cytat za „oficjalną”

I tak to się właśnie dzieje, najpierw zarzuca się ambitny projekt przebicia się z ramą od ulicy Radłowskiej, buduje się atrapę, wygłasza kilkadziesiąt komunałów i dalej biegnie się rzucać kolejne pomysły, by w ogłaszać ich realizację po pierwszym postawionym kroku.
Może lepiej idźcie wy te swastyki i krzyże celtyckie zamazywać.
Przejazd nowym odcinkiem TUTAJ
(na zdjęciu urzędowa wizja oddanego właśnie odcinka)