728 x 90

Pitaval Zostrowa

Pitaval Zostrowa

Stracił prawo jazdy

Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Mężczyzna pędził BMW przez jedną z podostrowskich miejscowości 107 km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący samochodem stracił prawo jazdy.
2 stycznia br. około godz. 16.00 w jednej z miejscowości gminy Nowe Skalmierzyce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zauważyli pojazd marki BMW jadący z prędkością 107 km/h. W miejscu tym z uwagi na obszar zabudowany obowiązuje organicznie prędkości do 50 km/h.
W związku z tym policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym aż o 57 km/h stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące.
Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Bitwa ze szlabanem

Ostrowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który odpowie za uszkodzenie mienia. Mężczyzna wyładował swoją agresję na szlabanie wjazdowym na teren jednego z parkingów. Straty poniesione przez uszkodzenie wyniosły 1500 złotych. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 4 stycznia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim ustalili i zatrzymali sprawcę, który 30 grudnia ubiegłego roku uszkodził szlaban wjazdowy na teren jednego z parkingów. Mężczyzna wyładowując emocje, oderwał jedno ramię od urządzenia podnoszącego, a drugie ramię naderwał.

Zatrzymany 27-latek, tłumaczył swoje zachowanie wypitym wcześniej alkoholem. Straty poniesione przez uszkodzenie wyniosły 1500 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.