728 x 90

Patrolują lasy

Patrolują lasy

Wspólne patrole Policji Straży Leśnej, Rybackiej i Łowieckiej chodzą we wspólnych patrolach. Mają zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom drewna z lasu czy zaśmiecaniu.
Na terenach leśnych powiatu ostrowskiego odbywają się wzmożone wspólne patrole Policji, Straży Leśnej, Straży Łowieckiej czy Straży Rybackiej. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne. W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Przed nadchodzącymi świętami do zadań policjantów należy także kontrolowanie targowisk i miejsc sprzedaży drzewek. Są sprawdzane pozwolenia na handel oraz pochodzenie sprzedawanych choinek. Policjanci wspólnie z ze strażnikami pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia działają chroniąc jego charakter.
Źródło KPP Ostrów Wlkp