728 x 90

Konwój wstydu Beaty Klimek

Konwój wstydu Beaty Klimek

W środę w Ostrowie pojawił się konwój wstydu. Akcja Koalicji Obywatelskiej pokazująca finansowe rozpasanie dzisiejszej władzy. Dla polityki lokalnej ważne było jednak przypomnienie kilku ostrowskich powodów do wstydu.
Radny Jakub Paduch opowiadał o nieprzygotowanych i przepłaconych inwestycjach. To basen miejski, parking przy basenie, wiaty targowe i wreszcie zimowe utrzymanie ulic – za cztery razy tyle co w zeszłym roku. Przewodniczący klubu radnych PO Andrzej Kornaszewski zwrócił również uwagę na wybudowane za kwotę 1,2 mln zł dwie nowe siedziby Rad Osiedli, które jak się wyraził „praktycznie stoją zamknięte”.

Poseł Jarosław Urbaniak:
– Dwie duże inwestycje obecnej kadencji, to projekty rozpoczęte za mojej prezydentury. To przedszkole na Pruślinie i hala w SP 9. Trzecią, którą też przekazałem następczyni jest to nieszczęśliwe przedszkole na ul. Kujawskiej. Mówię o Kujawskiej, bo tam ono miało być wybudowane, jako przedszkole nowoczesne, bezpieczne, gdzie jest czyste powietrze.Tymczasem zostało ono przeniesione na ul. Olsztyńską, przy najbardziej ruchliwej ulicy w mieście, czyli Alejach Słowackiego.

Położenie tego przedszkola jest mało dogodne dla rodziców – mówiła Justyna Michalak. Położenie na rogu stwarza problemy z parkowaniem, nie dojeżdża tam transport miejski.

Radny Andrzej Kornaszewski odniósł się jeszcze do wydatków na oświatę:

– W ubiegłym roku w budżecie zabrakło 4 milionów na oświatę. W tym roku również musimy dokładać. Nie wiem, czy będzie to kwota 2, czy może 2,5 gdyż pani prezydent transparentność pomyliła z transparentem i trudno jest uzyskać rzetelne odpowiedzi na zadawane pytania.