728 x 90

Determinacja i poświęcenie- policjanci zapobiegli tragediom

Determinacja i poświęcenie- policjanci zapobiegli tragediom

Znaleźli się w odpowiednim miejscu i o właściwej porze. Tak można powiedzieć, o pięciu policjantach, przedstawicielach patroli KPP W Ostrowie Wielkopolskim, którzy w ciągu minionego roku uratowali życie innym osobom. Policjanci zapobiegli tragediom, wszystkie interwencje przebiegały w pobliżu torów kolejowych.

Tradycyjnie już początek roku to czas spotkania Starosty Ostrowskiego z policjantami, którzy wykazali się ogromną skutecznością działania, odwagą i w tym przypadku determinacją, która pomogła im uratować czyjeś życie.  Spotkanie Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz Wicestarosty Romana Pacholczyka, w dniu 09.02.2017 roku, było okazją do podziękowania policjantom za ich dokonania.

„Spotykam się tradycyjnie z policjantami, którzy potrafili się znaleźć w odpowiednim momencie wtedy, kiedy trzeba. To, co wszystkich łączy, to jest solidne podejście do swoich obowiązków, ale też to, że są bardzo mocno zaangażowani w swoją pracę i w swoich zawodowych życiorysach mają motyw wyciągnięcia dłoni do potrzebującego człowieka. A nie ma nic piękniejszego niż dawać siebie drugiemu człowiekowi. I za to chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować. Chcielibyśmy dziś tym spotkaniem wyrazić naszą wdzięczność za wasze zaangażowanie. Jestem dumny, że mamy takich policjantów, którzy nie przechodzą obok ludzkiego nieszczęścia”- powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wyróżnieni to:

sierż. sztab. Robert FURTAN i st. sierż. Marcin SMOLIŃSKI-  tuż przed przejazdem pociągu linii Poznań- Kluczbork, ściągnęli z torów nieprzytomnego, nietrzeźwego mężczyznę.

sierż. Tomasz ŁUCZAK- zatrzymał nagiego mężczyznę, który próbował wtargnąć pod nadjeżdżający pociąg. Szybka i sprawna akcja spowodowała zatrzymanie niedoszłego samobójcy. Mężczyzna ten, wcześniej na stacji benzynowej, podjął także próbę samopodpalenia.

mł. asp. Arkadiusz KWIASOWSKI i st. sierż. Maciej KARASIŃSKI – ściągnęli z krawędzi wiaduktukolejowegow okolicy ul. Krotoszyńskiejzdesperowanego,młodego mężczyznę, grożącego popełnieniem samobójstwa. Po wcześniejszych negocjacjach, wykorzystując moment nieuwagi sprawcy, policjanci obezwładnili go i sprowadzili w bezpieczne miejsce.

„ To właśnie w naszej pracy jest najbardziej wartościowe, że możemy zapobiec tragediom. Nie ma,  dla mnie przynajmniej,  nic bardziej wartościowego, niż to, że w służbie można uratować komuś życie, a w takich sytuacjach właśnie znaleźli się wyróżnieni policjanci. Jestem wdzięczny za te podjęte działania”-powiedział Zbigniew Raczak- komendant KPP W Ostrowie Wielkopolskim.